Wakacyjne spotkania Młodzieżowych DKK

  • Drukuj zawartość bieżącej strony
  • Zapisz tekst bieżącej strony do PDF
13 września 2021
Podczas tegorocznych wakacji, w Lubzinie i Ropczycach-Witkowicach młodzież mogła się spotkać i porozmawiać o literaturze w ramach Młodzieżowych Dyskusyjnych Klubów Książki.W sierpniu w  bibliotece w Witkowicach  odbyło się kolejne spotkanie DKK. Tym razem dyskutowaliśmy na temat książki Michaela Thomasa Forda „Notatki samobójcy”. 
 

Autor podjął bardzo trudne tematy społeczne. Niestety, nie wszystkie wątki spodobały się naszym Klubowiczom. Problematyczny był również główny bohater, który momentami irytował Czytelniczki. Jednogłośnie książka uzyskała ocenę 5/10. Dziękujemy za interesujące oraz bardzo miłe spotkanie. Serdecznie zapraszamy chętne osoby do dołączenia do „Młodzieżowego Dyskusyjnego Klubu Książki” w Witkowicach!

Ostatnie wakacyjne spotkanie MDKK w  bibliotece w Lubzinie upłynęło w deszczowej aurze i towarzystwie Emmy „Dziewczyny z Ballinatoom”, bohaterki książki Louise O'Neill „Sama się prosiła”. Książka porusza bardzo trudny temat gwałtu i zmusza czytelnika do refleksji. Główna bohaterka Emma, to egoistyczna, zapatrzona w siebie i zachowująca się wyzywająco osiemnastolatka z małego miasteczka. Była popularna, idealna, wiele osób jej zazdrościło, a nawet podziwiało ją. W pewnym momencie to wszystko przestało się liczyć i została ze swoimi problemami zupełnie sama bez wsparcia rodziny i przyjaciół. Naszym zdaniem stworzenie właśnie takiej bohaterki to celowy zabieg autorki. Po to, by każdy  z nas zadał sobie pytanie - czy taka osoba jak ona sama się prosiła?. Czy, gdyby była inna, mniej się wywyższała byłoby inaczej? Autorka świetnie pokazała co czują ofiary, pokazała też, jak ludziom łatwo jest osądzać innych, a pieniądze i wpływy są w stanie załatwić wszystko. Uważamy, że książkę warto przeczytać ze względu na treść. Nie pasował nam jedynie styl, w jakim została napisana, ze względu na pierwszoosobową narrację, początkowy chaos, mnogość dialogów i bohaterów - nie czytało się jej najlepiej.

 

Galeria

  • Powiększ zdjęcie DKK Ropczyce - Witkowice

    DKK Ropczyce - Witkowice

  • Powiększ zdjęcie DKK Lubzina

    DKK Lubzina