17 22 18 367
Pon 8.00 - 16.00, Wt -Pt 8:00 - 18:00, Sobota 8.00 - 13.00

W środę, 17 kwietnia 2024 r., w Miejskiej i Powiatowej  Bibliotece Publicznej w Ropczycach odbyło się spotkanie autorskie z mieszkającą w Chmielniku obok Rzeszowa autorką powieści obyczajowych – Małgorzatą Matwij.

Pani Małgorzata zadebiutowała na rynku wydawniczym książką

„ Madame Blanche” w 2021 roku. Następnie w 2022 roku wydała kolejną pozycję pod tytułem „W sieci kłamstwa”.

Wprawdzie fabuła tych powieści jest różna, ale obydwie stanowią przestrogę przed internetowymi oszustami, którzy znając mechanizmy funkcjonowania ludzkich emocji i uczuć, wykorzystują nieświadomych tego użytkowników, a najczęściej użytkowniczki, angażujące się zbyt mocno w wirtualne znajomości.

Kolejne, już wydane powieści Pani Małgorzaty to: „Wadliwy gen”, „W objęciach prawdy” i „Brakujące ogniwo”. Jak autorka poinformowała, niebawem ukażą się dwie następne jej książki, a kolejne dwie są już w trakcie pisania.

Treść powieści Pani Małgorzaty nasycona jest wieloma emocjami i dogłębną analizą sfery uczuciowej przedstawianych w nich bohaterów. Pani Małgorzata przeczytała nam także kilka swoich wierszy, które bardzo wzruszyły uczestników spotkania.

Pisarka pracuje także zawodowo w innej branży, a oprócz tego kieruje sekcją literacką Regionalnego Stowarzyszenia Twórców Kultury w Rzeszowie. Marzy się jej podróż do Afryki, która ją fascynuje, a zachwycona jest Norwegią, którą miała już okazję podziwiać.

Jak doświadczyła kilkunastoosobowa grupa uczestników spotkania – pisarka to bardzo ciepła i ciekawie opowiadająca zarówno o sobie, jak i o swojej twórczości kobieta, emanująca dużą dozą doświadczenia i mądrości życiowej. Słuchacze na spotkaniu bez wątpienia zostali zachęceni do sięgnięcia po literaturę Pani Małgorzaty po wysłuchaniu zajmującej opowieści na temat jej twórczości.

Pod koniec spotkania wywiązała się miła i rzeczowa dyskusja na temat literatury, życia  w obecnym świecie i wyzwań z tym związanych. Nie zabrakło także osobistych wpisów i dedykacji autorki dla czytelników.

Pani Małgorzata podarowała bibliotece egzemplarz swojej książki, za którą dziękujemy.

Z niecierpliwością już teraz oczekujemy na wydanie kolejnych powieści Małgorzaty Matwij i liczymy w przyszłości na kolejne spotkanie z autorką w ropczyckiej Bibliotece.

1
2
3
4
5