W czwartek 13-11-2025 w Miejskiej i Powiatowej Bibliotece Publicznej w Ropczycach odbyło się spotkanie autorskie z pisarzem Kamilem Sobikiem, połączone z promocją jego książki pt. „ W drodze do wolności”. Autor opowiadał o przygotowaniach do napisania książki i ciekawych anegdotach z tym związanych. Podczas poszukiwania informacji odwiedził Muzeum Powstania Wielkopolskiego i Wojewódzką Bibliotekę Cyfrową w Poznaniu, miejsca bitew z tamtego okresu.Podczas spotkania Kamil Sobik dał się poznać jako osoba bardzo otwarta. Chętnie odpowiadał na pytania zgromadzonych uczestników. Zdradził, że w przyszłości planuje wydanie kolejnej książki, która będzie kontynuacją historii przedstawionej w „W Drodze do wolności”. Kamil Sobik prowadzi blok pisarski segeworld.pl, gdzie udostępnia krótkie opowiadania fantasy, sensacyjne, historyczne. Pracuje również jako reklamodawca w mediach społecznościowych i jest entuzjastą gier komputerowych.