14 listopada w naszej bibliotece odbyły się warsztaty czytelnicze inspirowane książką „Rita i koń” autorstwa Marty Kopyt, które były skierowane dla uczniów Specjalnego Ośrodka Szkolno - Wychowawczego w Ropczycach. Zostały one zrealizowane w ramach programu "Mała Książka - Wielki Człowiek", którego organizatorem jest Instytut Książki. Podczas spotkania dzieci wysłuchały fragmentów książki o dziewczynce o imieniu Rita i jej końskim przyjacielu, historię o przyjaźni i empatii. Dużym przeżyciem dla uczestników była obecność wielkiego konia, który wprowadził element zabawy i aktywności ruchowej. Na zakończenie spotkania, podczas warsztatów plastycznych, powstały przepiękne, pełne barw obrazy stworzone przez uczestników warsztatów.
Dziękujemy Pani Beatce i Panu Maćkowi z Inspiro za super ciekawe i kreatywne przeprowadzenie spotkania !