17 22 18 367
Pon 8.00 - 16.00, Wt -Pt 8:00 - 18:00, Sobota 8.00 - 13.00

15 maja w Filii Miejskiej i Powiatowej Biblioteki Publicznej w Ropczycach-Witkowicach odbyła się lekcja biblioteczna dla dzieci z Publicznego Przedszkola nr 3 z ZS nr 5 w Ropczycach. Spotkanie odbyło w się w murach Przedszkola w ramach XXII Ogólnopolskiego Tygodnia Bibliotek pod hasłem „Biblioteka. Lubię tu być”, który trwa w dniach 8-15 maja i stanowi doskonałą okazję do zaprezentowania działań prowadzanych przez biblioteki.

Podczas lekcji dzieci:

  • dowiedziały się jakie zadania wykonuje bibliotekarz
  • poznały zasady panujące w bibliotece i co trzeba zrobić żeby zostać Czytelnikiem
  • wysłuchały książeczki pt. „Franklin i książka z biblioteki”

Lekcja zakończyła się w wyjątkowy sposób - pięknym wierszem o bibliotece, który z ogromnym zaangażowaniem i urokiem wyrecytowały przedszkolaki. Mali artyści wręczyli także piękną laurkę wykonaną z okazji Dnia Bibliotekarza. Całe wydarzenie przebiegło w ciepłej i radosnej atmosferze.

Serdecznie dziękujemy za owocną współpracę!

Przedszzkole-2
Przedszkole7
Przedszkole4
Przedszkole3
Przedszkole-8
Przedszkole-5
Przedszkole-6