15 maja w Filii Miejskiej i Powiatowej Biblioteki Publicznej w Ropczycach-Witkowicach odbyła się lekcja biblioteczna dla dzieci z Publicznego Przedszkola nr 3 z ZS nr 5 w Ropczycach. Spotkanie odbyło w się w murach Przedszkola w ramach XXII Ogólnopolskiego Tygodnia Bibliotek pod hasłem „Biblioteka. Lubię tu być”, który trwa w dniach 8-15 maja i stanowi doskonałą okazję do zaprezentowania działań prowadzanych przez biblioteki.
Podczas lekcji dzieci:
- dowiedziały się jakie zadania wykonuje bibliotekarz
- poznały zasady panujące w bibliotece i co trzeba zrobić żeby zostać Czytelnikiem
- wysłuchały książeczki pt. „Franklin i książka z biblioteki”
Lekcja zakończyła się w wyjątkowy sposób - pięknym wierszem o bibliotece, który z ogromnym zaangażowaniem i urokiem wyrecytowały przedszkolaki. Mali artyści wręczyli także piękną laurkę wykonaną z okazji Dnia Bibliotekarza. Całe wydarzenie przebiegło w ciepłej i radosnej atmosferze.
Serdecznie dziękujemy za owocną współpracę!